Dla sprzedających

Nie musisz sprzedawać swojej cennej biżuterii, często pamiątek rodowych, za bezcen. Twoja biżuteria z diamentami ma większą wartość niż cena surowca. Wystarczy, że wstawisz swoje przedmioty do naszego internetowego komisu biżuterii i zegarków a my zajmiemy się resztą. Odnawiamy, czyścimy, polerujemy wyroby jubilerskie. Robimy profesjonalne zdjęcia oraz prezentujemy oferty w internecie. Za wstawienie przedmiotu do naszego komisu oraz za wycofanie przedmiotu z komisu nie pobieramy żadnych opłat. Nasza specjalizacja to biżuteria wykonana z metali szlachetnych (złoto, platyna) z kamieniami szlachetnymi (diamenty, brylanty, szafiry, szmaragdy, rubiny). Największą część naszej oferty stanowi ekskluzywna biżuteria z brylantami.

Po sprzedaży przedmiotu pobieramy najniższą prowizję w Polsce – 25% brutto od kwoty sprzedaży. Prowizja obejmuje opłaty za odnowienie biżuterii, przygotowanie profesjonalnych zdjęć, wystawienie oferty, ubezpieczenie wyrobów oraz reprezentację właściciela przed potencjalnymi osobami zainteresowanymi zakupem wyrobu. Prowizja nie obejmuje ewentualnego kosztu certyfikacji wyrobu jubilerskiego oraz ewentualnych drobnych napraw. Cena za certyfikat to 3% brutto od wartości detalicznej wyrobu określonej na certyfikacie (minimalnie 100 zł).

Jak to działa?

  1. Przywozisz do nas swoją biżuterię lub zegarek. Wcześniej umawiasz telefonicznie lub mailowo termin spotkania z rzeczoznawcą.
  2. Wspólnie ustalamy cenę ofertową Twojej biżuterii lub zegarka.
  3. Jeżeli przedmioty wstawiane do komisu posiadają diamenty, brylanty lub inne kamienie szlachetne, konieczny jest certyfikat wyrobu jubilerskiego. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, wystawiamy odpowiedni dokument określający wszystkie parametry wyrobu jubilerskiego.
  4. Przygotowujemy Twoją biżuterię do sprzedaży: myjemy, czyścimy, polerujemy, ewentualnie dokonujemy drobnych napraw.
  5. Wykonujemy zdjęcia biżuterii.
  6. Wystawiamy ofertę na naszej stronie: www.alange.pl
  7. Komunikujemy się z osobami zainteresowanymi zakupem Twojej biżuterii: odpowiadamy na zapytania, negocjujemy w Twoim imieniu. Zawsze konsultujemy z Toba ostateczną cenę sprzedaży.
  8. Po sprzedaży i zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie natychmiast informujemy o tym, że są do odebrania Twoje pieniądze. Od ceny sprzedaży odejmujemy naszą prowizję.
  9. Jeżeli w ciagu miesiąca nie sprzedamy Twojej biżuterii, możesz bezpłatnie wycofać swój przedmiot z naszego komisu. Jeżeli odbierasz przedmiot w ciągu miesiąca od daty podpisania umowy komisowej pobieramy stałą opłatę za wykonane usługi renowacji i przygotowania oferty w kwocie 100 zł.
  10. Oferujemy miłą, kulturalną, uczciwą i profesjonalną obsługę. Nie jesteśmy lombardem czy skupem złomu złotego.


Napisz lub zadzwoń!

Alange.pl

Pruszków, ul. Sadowa 68 Budynek "Rodent"
(500m od Alei Jerozolimskich)

Adres e-mail:

albert@alange.pl

Telefon:

+48 607 406 409